Damla Yedisan

1986 yılında İstanbul’da doğdum. Fotoğraf, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümündeki lisans öğrenimim sırasında, hayatıma kitle iletişim araçlarından biri olarak girdi.

Başlangıçta sadece bir “kitle iletişim aracı” olarak tanımladığım fotoğrafın bu kavramın içini nasıl doldurduğunu ve derinlerde neler sakladığını keşfetmeye başladıkça ona olan ilgim arttı. Fotoğraf hem çeken hem de seyreden için belge, gerçek, tanıklık, gösterme, anlatma, saklama gibi anlamlara geliyordu. Bu yüzden etkisinin çok güçlü olması beklenmekle birlikte belirsizliği, açıklanmaya ya da kültürel-ideolojik okumalara gereksinim duyması gibi yönleri ile sürecin bu basitlikte çalışmasının önüne geçiyordu.

Üzerine düşündükçe, çalıştıkça, fotoğraf çektikçe ve seyrettikçe bu disiplininin sonsuz bir öğrenme-anlama süreci olduğunu iyice idrak ettim. Bu durum, fotoğrafa karşı gelişen ilgi ve heyecanımın güçlenmesine ve kök salmasına yol açtı.

Eğitimimi tamamladıktan sonra fotoğraf asistanlığı, set fotoğrafçılığı, fotoğraf eğitmenliği yaptım. 2014’ten bu yana Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları’nda makam fotoğrafçısı olarak görev yapmaktayım.

İlgi duyduğum disiplinler Belgesel Fotoğraf, Sokak Fotoğrafçılığı ve bunun yanında karanlık oda teknikleridir.


Award winning creative agency

We are building for tomorrow because tomorrow is the future and we want to make a contribution to the wonderful digital age that is awaiting us.

Cart