Burcu Vardar

Merhabalar,

Adım Burcu Vardar,1976 Ankara doğumluyum. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık mezunuyum.2010 yılından beri profesyonel olarak fotoğraf kurumları içerisinde yer almaktayım . AFSAD atölyeleri, 40.Yıl, Üye Sergileri vb gibi birçok karma sergide yer aldım.

AFSAD yayını olan Kontrast dergisinin 40.sayıdan 46. Sayısına kadar editörlük ve “Okuyoruz” bölümünün yürütücülüğünü yaptım.

2014 yılından beri temel eğitimlerde eğitmenlik yapmaktayım. “Fotoğraf Kusursuz Olmak Zorunda mıdır?”, “Ben Ne Anlattım Sen Ne Gördün” , “El” Ne Der? Fotoğraf atölyelerinin yürütücülüğünü yaptım. Haziran 2018 ve Ekim 2022 yürütücülüğünü Berna Özel ile beraber yaptığımız, E.H.Gombrich “Sanatın Öyküsü” kitabını iki kez katılımcılarımız ile okuduğumuz etkinlikler gerçekleştirdik. Fotokolektif İsa Özdemir grubuyla çalışmalarımız da zaman zaman devam etmektedir.

Fotoğrafik olarak düşük örtücü hızıyla ve objektifin önüne yerleştirdiğim kevgir, cam , ayna gibi materyallerle “Belirsiz” isimli çalışmalar yapmaktayım. Bu çalışmadan bazı fotoğraflar Lens Culter sitesinde ve F-Stop vb. dergilerde yayınlandı. Sanatsal ve ticari olarak portre çalışmalarım da devam etmekte.


Award winning creative agency

We are building for tomorrow because tomorrow is the future and we want to make a contribution to the wonderful digital age that is awaiting us.

Cart