Ahad Berkin

İran’ın Tebriz kentinde 1965 yılında doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İran’da tamamladıktan sonra 1984 yılında Üniversite eğitimi için Türkiye’ye gelmiştir. ODTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünü 1987 yılında tamamlamıştır. 

Türk vatandaşlığına 1987 yılında geçmiştir. 1994 yılına kadar inşaat sektörünün değişik kollarında değişik pozisyonlarda çalışmıştır. 1994 yılından sonra Türkiye’nin enerji sektöründe özel sektör eliyle yapılan enerji santrallerinde çeşitli kademelerinde faaliyetlerde bulunmuştur. 2003 yılında Türkiye enerji sektörünün özelleştirilmesinde etkin görev almıştır. 

Üniversite yıllarından itibaren fotoğraf sanatına ilgisi olması nedeniyle birçok sergi ve organizasyona katılmıştır. AFSAD’ın çeşitli eğitim ve atölye çalışmalarına katılarak 2012 yılında derneğe üye olmuştur. Anadolu Üniversitesi Görsel – İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programındaki eğitimini 05.06.2017 tarihinde tamamlamıştır. 


Award winning creative agency

We are building for tomorrow because tomorrow is the future and we want to make a contribution to the wonderful digital age that is awaiting us.

Cart