Sevda DEMİR

1972 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi İşletmecilik Bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Muhasebe Finansman Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümünü bitirdi. 2002 yılında serbest muhasebeci mali müşavir oldu. Bir şirkette muhasebe müdürü olarak çalışmaktadır.

Fotoğrafa, 2010 yılında ASMMMO Fotoğraf Topluluğu’nda Erol Bektaş’tan fotoğraf eğitimi alarak başladı. İki sergide yer aldı. 2 yıl süren bu eğitimden sonra, fotoğraf eğitimlerine Afsad’da devam etti.


Tarık Yurtgezer, Kamuran Feyzioğlu, Haluk Safi, İsa Özdemir, Atakan Baykoçak, Eda Çalışkan, Gülser Günaydın ve Kaan Olguntürk’ten Fotoğraf ve Kısa Film üzerine eğitimler aldı. Özcan Yurdalan. Orhan Alptürk’ün seminerlerine katıdı. Afsad’da Tarık Yurtgezer’in Atölyelerinde asistanlık yaptı. Afsad’da Eğiticilerin Eğitimi seminerine katıldı. Ulusal bir proje olan “Memleketimden Görsel Hikayeler”, “Korona Günlerinde Fotoğraf” Projelerinde yer aldı.


Ona göre fotoğraf özgün olmalıdır. Fotoğraf kişinin içsel dünyasının ışıkla yazılmasıdır.


Award winning creative agency

We are building for tomorrow because tomorrow is the future and we want to make a contribution to the wonderful digital age that is awaiting us.

Cart