Hanife DEVECİ

Akşehir doğumlu. Sağlık meslek lisesi ebelik, lisans hemşirelik mezunu. Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği Yüksek Lisans ve İkinci üniversite olarak Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü mezunu. Aile hekimi eşiyle birlikte aile sağlığı hemşiresi olarak görev yapmakta. Hastane yönetiminde ve Sendika il yönetiminde görevler aldı. Sağlık Bakanlığı basın biriminde çalıştı. Sağlık Bakanlığı Ankara Halk Sağlığı Dergisinde ve çeşitli dergilerde fotoğraf editörlüğü yaptı. Sağlık Bakanlığı Emzirme Eğitmeni olarak görev aldı.
Fotoğrafa babasının ilkokul beşinci sınıfta aldığı fotoğraf makinesiyle başladı. Ankara’da Altın Oran Fotoğraf Derneği kurucu üyesi. AFSAD, FSK FİAP, PSA ve Camera Obscura Society üyesi. FİAP için 20 salon ve 12 ülkede ödülleri var. Afiap başvurusu için yeterli sayıda fotoğrafları olmasına rağmen bir yıl beklemesi gerektiğinden Afiap başvurusu için yıl sonunu beklemekte.
Camera Obscura Society üyesi ve COS Bronze ünvanı taşıyor.
Photographic Society of Amerika ( PSA ) üyesi. İki yıldız hakkediyor ve üç yıldız olmayı bekliyor.
PSA onaylı CHASING THE LIGHT isimli ilk yarışmasını yaptı. Yarışmaya 49 ülkeden, 144 katılımcı 3279 fotoğraf ile katılım sağladı. JUST LIGHT isimli ikinci yarışmasını düzenliyor.
Bohubhuj Photography Club 2021 Nisan ayı jüri üyeliğini yaptı. Katıldığı ilk fotoğraf festivalinde – http://asiaphotofestival.com/featured-galleries/ – Asya Fotoğraf Galerisi’nin en çok ziyaret edilen fotoğrafçıları arasında yer aldı, bronz sergi ödülü kazandı.
Türkiye Barolar Birliğinde ODTÜ mezunlar derneğinin atölye çalışmalarının sergisine katıldı. Artankara’da Fsk da Işık Gölge Atölyesinin karma sergisine katıldı. Altın Oran Fotoğraf Derneği ile Çağdaş Sanatlar Merkezinde karma sergilere katıldı.
Türkiye Kelebekler Araştırma Topluluğunda yer aldı. Karma Kelebek sergisine katıldı. Kelebek fotoğrafları ile Uluslararası sergileme ve ödül aldı. Kurucu üyesi olduğu Altın Oran Fotoğraf Derneğinde “Anadolu’da İnsan” karma sergisine katıldı.
Ulusal Vasküler ve Endovavasküler Cerrahi Derneği’nin 2020 toplumsal farkındalık projesi kapsamında “Nefessiz” sergisine katıldı. Afsad’da Belgesel atölyesine ve karma sergiye katıldı. COVID-19 salgınının belgelenmesi amacıyla yapılan (Korona Günlerinde Fotoğraf, Kovid Kolektif ) yer aldı ve eşinin 90 yaşındaki hastasıyla çektiği covid fotoğrafıyla uluslarası alanda sergileme ve ödül aldı.
2012’den beri profesyonel olarak fotoğraf sanatıyla ilgili çalışmalar yapıyor. Doğum fotoğrafçısı ve Yenidoğan fotoğraf stüdyosu var.


Award winning creative agency

We are building for tomorrow because tomorrow is the future and we want to make a contribution to the wonderful digital age that is awaiting us.

Cart