Gizem ERKAN

Ankara doğumluyum. 1999 yılında Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi İdari İlimler Akademisi Uluslararası İktisat bölümü’nden mezun oldum. 2016 yılına kadar Bankacılık yaptım. Fotografla ilk tanışmam 2000 yılında AFSAD (Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği) aracılığı ile gerçekleşti. Temel fotoğraf ve karanlık oda eğitimlerini tamamladıktan sonra, farklı atölyelerde çalışmalara katıldım. 2006 yılında derneğe üye oldum.
2006-2008 yılları arasında iki dönem yönetim kurulu üyeliği yaptım. Pandemi öncesi dernek bünyesinde kısa film atölyesine devam ettim
2000 yılından bu yana gerek Derneğimiz bünyesinde gerekse başka fotoğraf gruplarıyla çeşitli sosyal belgesel fotoğraf projelerinde bulunup, çalışamlarımızın sokak dahil olmak üzere bir çok yerde sergilemelerine dahil oldum. Sokak çocukları, atık kağıt işçileri ve mevsimlik tarım işçileri ile birlikte uzun soluklu beraber yürüttüğümüz çalışmalarda, problemelere ve ihtiyaçlara dair farkındalık yaratma çabalarımız oldu. Bu çalışmalara ait fotoğraflarım çeşitli dergi ve gazetelerde yer aldı.
2017 yılından bu yana gönüllük temelli çeşitli kreş, anaokulu ve ilköğretim okulunda çocuklarla fotoğraf atölyeleri yaptım. Okul öncesi gruplarla temel fotoğrafa giriş eğitiminin arkasından çevremize farklı bir gözle bakmayı hedefleyerek beraberce fotoğraf gezileri düzenledik. Ilköğretim yaş grubuyla ise yine temel eğitimin ardından foto hikayeler yazmayı amaçladık. Bazen yazdığımız hikayenin fotoğrafını çektik, bazen de bir fotoğrafa hikaye yazdık. Atölye sonrasında çalışmalarımızı yine çocuklarla sergiye beraberce hazırladık. Bu çalışmamız ile Milli Eğitim Bakanlığının daveti üzerine 23 Nisan şenliklerine katıldık.


Award winning creative agency

We are building for tomorrow because tomorrow is the future and we want to make a contribution to the wonderful digital age that is awaiting us.

Cart