Eyyüp ÖZTÜRK

1962 Yılında Ankara Şereflikoçhisar’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı.


Gazi  Üniversitesi  İİBF Ekonomi Bölümünden 1985 yılında mezun oldu. 1978 yılında başladığı Mali Müşavirlik meslek hayatını 1990 yılından beri Ankara da serbest olarak sürdürmektedir. 2013 yılında Kamu Gözetim Kurumundan Bağımsız Denetçilik unvanı aldı. Uzun yıllar Etlikspor da  başkanlık  yaptı. Evli ve üç tane prensesi vardır. 1975 yılında edindiği Agfa marka makineyle, gençlik yıllarından beri uzaktan ilgi duyduğu Fotoğraf sanatına; 2012 yılında katıldığı Ankara Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası- ASMMMO Fotoğraf topluluğu tarafından düzenlenen  Temel  Fotoğraf  Eğitim kursuna katılarak başladı. 2013 yılında AFSAD’da  açılan 3. kuru  tamamladı ve sergisine katıldı. 2014 yılında ASMMMO Fotoğraf Topluluğunda İleri Düzey Fotoğraf Eğitimlerine katıldı. Topluluğun “Üretim-Hareket” konulu fotoğraf sergisine “Pasta Üretimi” konulu çalışmasıyla katıldı. 2015 yılında aynı topluluğun “Tarihin Eşsiz Emaneti ANKYRA” çalışmasına ve Fotoğraf sergisine katıldı.  2016 Yılında düzenlenen 2. Uluslararası Malatya Fotokamp’a fotoğraf gösterisi ile katıldı.


AFSAD bünyesinde  birçok Atölyeye çalışmalarına  ve sergisine katıldı. Bursa da düzenlenen 9. Uluslararası BursaFotofest’de; “Direnen Gizem Celil Boğazı” kişisel sergisi ile yer aldı. Ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda katılımcıların olduğu “Korona Günlerinde Fotoğraf” projesinde  yer aldı.

Şiir denemeleri ve “orta anadolu yöresel ağız” kelime arşivi dil çalışmaları ve çeşitli konularda makaleleri mevcuttur.

 


Award winning creative agency

We are building for tomorrow because tomorrow is the future and we want to make a contribution to the wonderful digital age that is awaiting us.

Cart