Beyza Tokgöz

Öğretim Görevlisi ve Doktora Öğrencisi (tez aşaması)

Eğitim

Doktora : Ankara Üniversitesi, İLEF, Radyo, Televizyon ve Sinema (tez aşaması)

Ön Lisans : Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık (2014)

Yüksek Lisans : Ankara Üniversitesi, İLEF, Halkla İlişkiler ve Tanıtım (2008)

Lisans : Gazi Üniversitesi, İİBF, Maliye (2002)

Atılım Üniversitesi’nde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak, 2014-2021 arasında Fotoğrafçılığa Giriş ve 2016-2020 arasında da Mimari Fotoğrafçılık derslerini verdim.

2012 yılından 2015’in ortalarına kadar Özel Gün Fotoğrafçısı olarak profesyonel fotoğrafçı Şule Erdem ile çalıştım. 2014 yılında da Türk Japon Vakfı için kısa bir süre çalıştım.

Atölyeler, çalışma grupları, ulusal/uluslararası – çağrılı/davetli sergiler olmak üzere toplamda 25 ortak sergide fotoğraflarımla yer aldım. Çeşitli fotoğraf yarışmalarından; 1 adet 2.lik ödülüm (IPA 2017), 5 adet sergilemem mevcut. Memento Mori işimin bir bölümü Musee Magazine’de yer aldı. 2017’de ilk kişisel fotoğraf sergim olan “Norveç Fiyortları Siyah – Beyaz” Atılım Üniversitesi’nde ve AFSAD’da açıldı. Genel fotoğraf tarzım; minimal, mimari ve insansız fotoğraflar.

Çalışmalarımın bir kısmına https://www.lensculture.com/beyza-tokgoz-2 ve https://www.instagram.com/tokgozbeyza hesaplarından ulaşabilirsiniz.


Award winning creative agency

We are building for tomorrow because tomorrow is the future and we want to make a contribution to the wonderful digital age that is awaiting us.

Cart