Anasayfa Etkinlikler Kontrast Sergiler Üye Portfolyoları Hakkımızda  

 
 

AFSAD 2015-16 FOTOĞRAFIN F ‘LERİ PROJE ATÖLYESİ

AFSAD 2015-16 FOTOĞRAFIN F ‘LERİ PROJE ATÖLYESİ

ATÖLYE EĞİTMENLERİ
İsa ÖZDEMİR
Ahad BERKİN
Hasan Hüseyin UYSAL
Alper GÜLDEMET

Fotoğrafı “çekmek” değil “yapmak” olarak algılıyoruz.
Çekilen şeylerin –rastlantısallığından- bir kimlik, bir söylem, bir sav oluşturamayacağını, çekmek ’e niyet ederek çıkılan yolda birbirinden kopuk, kolay tüketilen, anlamlı bir birikim oluşturmayan ve ancak iyi ile sınırlı görüntüler elde edilebileceğini düşünüyoruz.
Çekmek ’i sanatsal eylemin bütünü olarak değil parçası olarak görüyoruz. Yapmak, bizler için çekmek ’i de içine alan, bununla birlikte ön fikir aşaması olan, projelendirilmesi gereken, süreç içeren bir eylemdir.
Bir sanatçının biçimsel ve/veya özsel söylemi doğrultusunda gelişimi, değişimi izlenebilir olmalıdır.
Bunlardan hareketle, bir fikri olan projeler üretmek, derneğimiz bünyesinde bu anlayışın yaygınlaşmasını sağlamak, uygulamalı örneklemelerinin yapılması ve sonuç olarak sergilenmesi amacıyla bu dönem “proje atölyesi” yapmak istiyoruz.
Atölyeye katılmak isteyen arkadaşlarımızla kayıttan sonra aşağıda belirtilen tarihlerde bir ön görüşme yapılacaktır. Katılımcılardan beklentimiz yapmak istedikleri bir veya birkaç proje konusu ile ön görüşmeye katılmalarıdır; bu ön koşulumuzdur. Atölyeye kabulde proje konuları belirleyici olacaktır.
Projelerimiz 5-8 arası fotoğraftan oluşacaktır. İlk iki ay içerisinde proje kavramı irdelenecek, proje konularımız kesinleşecektir. Devamında dönem sonuna kadar çekimler yapılacak, atölye bu üretilen fotoğrafların değerlendirilmesi ve üzerine yapılan kuramsal/kavramsal tartışmalar ile sürecektir.
Başvurular bu yazının ilanıyla başlayacaktır.
Ön görüşmelerimiz 10 Ekim Cumartesi ve 11 Ekim Pazar günü saat 14:00-18.00 arasında dernek lokalinde yapılacaktır.
Başlangıç Tarihi : 20 Ekim 2015 Salı 19.00-21.00